İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, yerel seçimin 22 yıldır ülkeyi yöneten AK Parti iktidarına karşı seçmenin büyük bir tepki koymasıyla sonuçlandığını belirtti. Mısırlıoğlu, “Sandıktan çıkan sonuç her zaman başımızın üzerindedir. Seçmenimizin kararına saygı duyuyoruz.” dedi.

Gözden kaçırmayın

Kızgın ve Kırgın SeçmenKızgın ve Kırgın Seçmen

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mustafa Mısırlıoğlu,  31 Mart yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi.

“SEÇMEN ON AY SONRA DEM, DÜM KİMSEYİ DİNLEMEDİ”

“Biz İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı olarak ilimizde tüm seçim bölgelerinde belediye başkan adaylıkları, belediye meclis ve il genel meclisi üye adaylıkları ile ilgili çok yoğun ve yorucu bir mücadelenin sonuna geldik.” diyen Başkan Mısırlıoğlu, “Bu süreci çok farklı açılardan değerlendirmek lazım. Bu sürecin en önemli faktörü ülkemizdeki ekonomik koşullardır. Milletimizin ekonomik olarak zor şartlarda hayat mücadelesi verdiği şartlarda bir seçim süreci yaşadık. Rahmetli Süleyman Demirel’in bir sözü vardır. ‘İktidarları tencere getirir, tencere götürür.’ diye. Genel seçimlerin üzerinden 10 ay geçmesine rağmen ne değişti de insanımız bu kadar büyük bir tepki göstererek 22 yıldır ülkeyi, 20 yıldır da Afyonkarahisar’ı yöneten iktidara büyük bir tepki koydu? Bir kısım vatandaşımızda sandığa gitmeyerek tepki koydu, yaklaşık yüzde 20 seçmen sandığa gitmedi. Bu az bir rakam değil. Milletimiz çok fazla yorgun düştüğü bir ortamda ve ekonomik olarak işin içinden çıkamadığı bir süreçte, muhalefet partisinin adaylarına yüklendi ve güçlü adayın yanında yer almaya çalıştı. Afyon’da değişimi kim gerçekleştirirse ona yüklendiler. Geçtiğimiz yıl yapılan genel seçimlerde DEM ile işbirliği yaptığı iddiası ile oy vermekte imtina eden seçmenimiz 10 ay sonra yerel seçimlerde DEM, düm hiç kimseyi dinlemedi. Direk iktidara hırsla ‘Sen bizi zor şartlara mahkûm ettin artık geçinemiyoruz, yaşayamıyoruz.’ diyerek emeklide, işçide, memurda, ev hanımıda, gençlerimizde isyan etti. Topyekûn bir isyanın sonucunda sonuçlar bu doğrultuda çıktı.” dedi.

“SANDIKTAN ÇIKAN SONUÇ BAŞIMIZIN ÜZERİNDEDİR”

Seçimlerin demokrasi havasında geçtiğine inandığını belirten Başkan Mısırlıoğlu, “Vatandaşımız hür ve özgür bir şekilde sandığa gitmiştir. Bu seçimlerde kazana hangi partinin adayları olursa olsun tebrik ediyorum. Sandıktan çıkan sonuç her zaman başımızın üzerindedir ve seçmenimizin vermiş olduğu karara saygı duyuyoruz. Bu vesile ile ayrıca Afyonkarahisar’ımızın önümüzdeki 5 yılına belediye başkanı olarak hizmet edecek olan Sayın Burcu Köksal’ı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Tüm başkanlarımız inşallah tüm vatandaşlarımızı kucaklayan ve insanlarımızı ötekileştirmeyen bir başkanlık dönemi geçirirler.” ifadelerini kullandı.

“SEÇİMİ KAZANANLARA BAŞARILI ÇALIŞMALAR DİLİYORUM”

Başkan Mısırlıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “31 Mart seçimlerinde uzun süre il genelinde zamana bakmadan durmadan çalışan emek veren bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan Milletvekilimiz ve Genel Başkan Yardımcımız Av. Hakan Şeref Olgun’a, il yönetimimize, ilçe başkanlarımıza ve yönetimlerine teşekkür ediyorum. Aynı zamanda; Belde Başkanlarımıza ve onların değerli yöneticilerine kadın ve gençlik politikalarımızdan sorumlu partililerimize, sandık üyelerimize, okul sorumlularımıza, müşahitlerimize, özveriyle büyük mücadele veren Belediye Başkan Adaylarımıza, belediye ve il genel meclisi adaylarımıza çok teşekkür ederim. Sağ olun, var olun. İl genelinde seçimi kazanan tüm Belediye Başkanlarını, belediye ve il genel meclis üyelerini, muhtar ve azalarını tebrik ediyorum. Başarılı çalışmalar diliyorum.”