Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi arasında “Eğiticilerin Eğitimi”ne ilişkin hizmet protokolü imzalandı.

Gözden kaçırmayın

Erdoğan ‘Bugün Kaan ilk defa uçuyor’Erdoğan ‘Bugün Kaan ilk defa uçuyor’

“Eğiticilerin Eğitimi” ile ilgili olarak düzenlenen protokol, AKÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKÜSEM) aracılığıyla Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü ile Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalandı.

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, protokol ile öğretim üyelerinin senkron ve asenkron olarak eğitimlere katılarak öğretim yöntemlerini, tekniklerini ve materyallerini kullanabilmeleri için gerekli olan bilgi ve becerilere ilişkin öğretim elemanı yetkinliklerinin geliştirilmesinin amaçlandığını ifade etti. Karakaş, “Eğiticilerin Eğitimi, eğitmenlerin öğrenme teorileri, öğrenme stilleri, öğrenme problemleri, öğrenme ortamları, öğrenme becerileri ve değerler eğitimi gibi konular hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayacak. Protokolde emeği geçen öğretim üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Protokol hakkında

Hizmet protokolü kapsamında Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi öğretim üyelerine yönelik eğitim verilecek. 7 modülden oluşacak Eğiticilerin Eğitimine öğretim üyeleri senkron ve asenkron olarak katılabilecek. Tüm modülleri ve sınavlarını başarıyla tamamlayanlara ise Eğiticilerin Eğitimi Sertifikası verilecek.