Gözden kaçırmayın

Kızgın ve Kırgın SeçmenKızgın ve Kırgın Seçmen

İbrahim Acar'ın belediye başkanı aday olduğu Dinar'da İyi Parti Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı. Açılışa İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Afyon Milletvekili Halan Şeref Olgun, Ankara Milletvekili ve Parti Sozcüsü Kürşat Zorlu, Konya Milletvekili Ünal Karaman, İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu ve Parti yöneticileri katıldı. 

Oldukça kalabalık ve coşkulu partililerin katıldığı açılışta Dinar İlçe Başkanı Orhan Ķürkçü, İl Başkanı Mısırlıoğlu'nun ardından Konya Milletvekili Ünal Karaman selamlama konuşması yaptı. Karaman, "En iyisini biz yaparız. Sizler çok değerlisiniz" diye konuştu. İyi Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu da konuşmasında, şunları kaydetti: 

"Her türlü işbirliğine varız ancak dayatmaya boyun eğmeyiz. Sizleri biliyorum. Hak istiyorsunuz, adalet ve eşit paylaşım istiyorsunuz. 31 Mart çok önemli. Ekonomik kriz var. Sanki krizi kendileri yaratmamış gibi pişkin pişkin konuşuyorlar. Değerlerimizi alet ederek aldıkları kararlarla krizi yaratanlar şimdi masal anlatıyor. Ülke nüfusu azalıyor. Yabancıları doldurdular. Ülkemizde yabancı nüfusla ülkemiz Türksüzleştirilmek isteniyor. Yerel idarelerle merkezi hükümet aynı partiden olmazsa hizmet gelmezmiş. Hadi oradan. Devlete göre böyle bir zorunluluk yok. Onun için üçüncü bir yol açıyoruz."

 Olgun'dan Eroğlu'na eleştiriler 

Genel Başkan Yardımcısı Hakan Şeref Olgun ise konuşmasına, Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun "Uçak tek kanatlı uçamaz" şeklindeki sözlerini eleştirdi. Olgun, Eroğlu'nun hizmetlerini anlaşmasını aslı yok diyerek eleştirdi, "Afyon halkına tek tek soracağım ne hizmetleri yapmış" şeklinde konuştu. 

Dinar'ı eski Dinar yapmazsam ilçede durmam

İyi Parti Belediye Başkan Adayı İbrahim Acar ise konuşmasına iktidar Yerel yönetim aynı olmalı görüşünü eleştirdi, "Devletimizin bize tahsis ettiği hakkımızı verin, başka da bir şey istemiyoruz. Gölge etmesinler yeter" ifadelerini kullandı. 

"Dinar'ı eski Dinar haline getirmezse Dinar'da durmam" diyen Acar, seçildiği takdirde ilçeye yapacağı hizmetleri anlattı.

Seçildiğinde belediye başkanlığı kapısını sökeceğini belirterek "O makam Dinarlılarındır" dedi. Konuşmaların ardından adaylar halka tanıtıldı.