Çiğiltepe Spor Salonunda düzenlenen Okul Sporları Minikler ve Yıldızlar Halk Oyunları müsabakaları büyük bir coşkuyla gerçekleşti. 500 seyircinin izlediği müsabakalarda minik ve yıldız sporcular, yöresel halk oyunlarını sergileyerek büyük beğeni topladı.

Gözden kaçırmayın

Kızgın ve Kırgın SeçmenKızgın ve Kırgın Seçmen

Halk Oyunları Minikler ve Yıldızlar müsabakaları düzenlenen açılış seremonisinin ardından heyecan dolu anlara sahne oldu. 

Dereceye giren sporculara madalya ve kupaları; Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen, hakemler ve Okul Sporları personelleri tarafından takdim edildi.

Müsabakaların ardından konuşan Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen: "Bugün burada gençlerimizin enerjisi ve yetenekleriyle dolu dolu geçen bir gün yaşadık. Okul Sporları kapsamında düzenlenen bu etkinlik, gençlerimizin kültürel mirası sahiplenmesi ve sporla buluşması adına son derece önemli bir platform sağladı." dedi.
Müsabakalara katılan tüm okulları ve sporcuları tebrik eden Erşen: "Minik ve yıldız sporcularımızın sahneye koyduğu performanslar gerçekten etkileyiciydi. Hem halk oyunlarımızın zenginliğini sergilediler hem de birbirinden güzel anlar yaşattılar. Bu tür etkinliklerin gençlerimizin gelişimine olumlu katkılar sağladığına inanıyorum. Sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." şeklinde konuştu.


Müsabaka sonuçları:

Minikler Düzenlemesizde:
1. Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu
2. Bolvadin Atatürk İlkokulu

Yıldızlar Düzenlemesizde:

1. Çobanlar Yavuz Selim Ortaokulu
2. Özel Neziha Arslan Okulları 
3. Bolvadin Hasan Gemici Ortaokulu

Yıldızlar Düzenlemelide:

1. Çobanlar Yavuz Selim Ortaokulu
2. Özel Neziha Arslan Okulları